28 Srp

Co vše je potřeba zajistit k hudební produkci cimbálovky?

Jak veliký prostor je nutný zajistit pro cimbálovku? Je nutné zajistit elektřinu? Jak je to s ozvučením? Co ještě je nutné pro hudební vystoupení cimbálovky zajistit? Jak je to s přestávkami ….

Na tyto otázky najdete odpovědi dále v tomto článku.

 

PROSTOR

  • Naše cimbálovka k hudební produkci potřebuje prostor o velikosti cca 3 x 3 metry. V případě venkovní akce, je nutné vždy zajistit, aby zejména na cimbál nepršelo. Cimbál nesmí zmoknout.
ELEKTŘINA
  • Přívod elektřiny – pouze pro případ, kdy bude nutné cimbálovku ozvučit. Stačí zásuvka cca do 10 metrů od místa, kde bude cimbálovka hrát.
OZVUČENÍ
  • Naše cimbálovka, pokud to je potřeba, se zvučí sama (s výjimkou velkých venkovních akcí či velkých sálů).  Cimbálovku standardně není potřeba zvučit (hrajeme na akustické nástroje). Zvučení je potřeba při vystoupení pořádané ve velkých venkovních prostorách (náměstí apod.). Na soukromých či malých akcích se v případě potřeby ozvučíme sami. Vždy záleží pro kolik lidí se bude hrát a odhadnout zda cimbálovka tento počet lidí „přehluší“. Zkušenost nám říká, že do 30-40 lidí není ozvučení potřeba, jakmile se počet posluchačů přiblíží 50 osobám, pak je zvučení většinou potřeba. Na tyto informace se vás při domlouvání akce zeptáme, ale to jen pro naši informaci, zda máme s sebou přivést aparaturu či nikoli (standardně ji raději vozíme pořád).

PLACENÍ

  • Cena je vždy domluvena předem. Cena se platí po vystoupení hotově kapelníkovi (případně tomu, s kým byla akce domluvena). Je zvykem honorář vyplácet bez přítomnosti ostatních muzikantů, to proto, že kapelník sám rozhoduje kolik vyplatí jednotlivým muzikantům (dle jejich výkonu). Naše cimbálovka to ovšem nepraktikuje, naši muzikanti se prostě dělí rovným dílem, ale v muzikantském světě to je takový nepsaný zvyk. V případě, že potřebujete od nás vystavit daňový doklad je nutné nám to oznámit předem (abychom ho s sebou přivezli). Pokud potřebujete za hudební produkci platit převodem, řekněte nám to prosím předem.

OBČERSTVENÍ PRO MUZIKANTY

  • Drobné občerstvení pro muzikanty je očekáváno. Zejména voda (či něco obdobného) pro zpěváky a hráče na dechové nástroje. Při zpěvu a hraní na dechový nástroj to bez zavlažení prostě nejde. Ovšem pokud máte napnutý rozpočet, nic se nestane, pokud hudební produkce požadujete bez občerstvení, jen nám to prosím řekněte dopředu, abychom si přivezli vlastní občerstvení.

VLASTNÍ HUDEBNÍ PRODUKCE

  • Délka hudebního vystoupení se domlouvá předem to proto, že délka zásadně ovlivňuje cenu (pro muzikanta je veliký rozdíl jestli hraje hodinu či pět). Hraje se vždy cca 45 minut a po té následuje cca 10 minutová přestávka. Přestávky se započítávají do doby hraní. Je-li délku potřeba vystoupení či přestávky nějak uzpůsobit v závislosti na charakteru akce, lze se samozřejmě domluvit jinak.

Chybí vám odpověď na nějakou otázku? Napište nám

0 Comment

related posts